Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: (8 - 17 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. NÁVODY ZDARMA
  3. Jak přišít háčkovanou aplikaci
Jak přišít háčkovanou aplikaci téměř neviditelně

07.10.2014

Moje milé tvořilky,

poměrně často se mně ptáte, jak přišívám háčkované aplikace na své výrobky. Tak jsem se rozhodla, že napíšu hromadnou odpověď :-)

Jak přišít háčkovanou aplikaci téměř neviditělně

Co budeme potřebovat: nějaký výrobek – čepici, svetr, kabelku nebo tak něco :-). Já jsem si připravila barevnou čepici, háčkovanou aplikaci, obyčejnou nit a jehlu na šití, nůžky, pár špendlíků. Mimochodem – jak se Vám líbí můj nový motýlek? Navrhla jsem novou barevnou kolekci – ale o tom zase někdy příště :-). Zpátky k naší práci!

Když háčkuji jakoukoliv aplikaci, snažím se pracovat opravdu precizně, začišťovat bez boulí, tak, aby byla aplikace hezká i zezadu. Stále aplikaci tvaruji a kontroluji, aby byl finální výrobek zkrátka hezký.

Vezmeme si jehlu a snažíme se najít odstín, co nejvíce podobný našemu výrobku. Já mám barevnou čepici, ale základní barva je světle růžová, tak budu šít světle růžovou nití. Nemám úplně stejný odstín růžové, ale když budu pracovat pečlivě, stehy nebudou vidět, tak můžu nad odstínem růžové krapet přivřít očko.

Postup:

Nejprve si před sebe položíme čepici a na ni položíme aplikaci. Vybereme si místo, kde se nám aplikace líbí nejvíce a přišpendlíme ji. Není potřeba špendlit nějak moc, jeden či dva špendlíky stačí.

Jak přišít háčkovanou aplikaci téměř neviditělně

 

Malá poznámka: prosím myslete zrcadlově :-) Jestliže si přejete mít aplikaci na pravé straně, přišijte si na levou stranu, když máte čepici před sebou. Nechci se nikoho dotknout – ale já párkrát zrcadlově nemyslela a pak jsem musela párat. Tak píšu z vlastní zkušenosti.

 

Čím přišíváme: mně se nejvíce osvědčila obyčejná nit na šití. Šiji ve „dvojko“ :-), zdá se mi to tak pevnější a lépe se mi tak šije.

Jestli máme vše připravené – můžeme začít. Šít budeme na rubové straně čepice. Obrátíme si čepici tedy do rubu, stále držíme aplikaci prsty. Jehlu vpichujeme jakoby dovnitř háčkovaných oček a tudíž se nám stehy nikde neobjevují a náš výrobek bude hezký i zevnitř.

Jak přišít háčkovanou aplikaci téměř neviditělně

Šijeme z jedné strany, snažíme se držet stejný směr šití. Postupujeme systematicky. Šití si rozdělíme na několik malých oblastí. Začínáme šít od kraje a pokračujeme směrem do středu aplikace. Stále kontrolujeme, zda šijeme dobře, zda nejsou stehy viditelné ani z líce! :-) Já obracím z rubu do líce asi tak každé dva stehy :-) Pamatujme na to, že finální práce je nejdůležitější. Každý detail půjde vidět, proto šijeme pomalu, nespěcháme a pracujeme pečlivě.

Když potřebuji přišít nějakou malou část, zaoblení atd., otočím si čepici do líce a jehlu vpichuji z rubu do líce do předposlední řady okraje aplikace (né do posledního oka, ale jakoby pod poslední oko), jako vidíme na obrázku níže. Udělám malinký steh tak 1mm a jehlu vedu zase zpátky do rubu, tam šiji steh vnitřkem háčkovaného oka a zase zpátky do líce a pokračuji takto pořád dokola, až mám „kritickou“ část přišitou.


Jak přišít háčkovanou aplikaci téměř neviditělně

 

Na konci přišiji aplikaci ještě cik-cak stehem skrz celou aplikaci. Použitím tohoto stehu si zajistím, že tam nebudou žádné vypoukliny a že bude aplikace přišitá rovnoměrně.


Tadáááá – máme hotovo :-)

Toto je detailní pohled na rubovou stranu čepičky. Aplikace je přišitá pečlivě a téměř neviditelně.

.

 

A toto je konečný výrobek.

Pokud se Vám čepička nebo motýlek líbí a chěli byste si je uháčkovat, návodíky jsou hotovy :-).

Háčkovaná čepička s motýlkem

Moc doufám, že Vám bude můj návodík nápomocný a přišívání Vaší další háčkované aplikace půjde snadněji :-)

Vaše Vendulka

Novinky z našeho blogu

2. Adventní
04.12.2022 Nový návod
2. Adventní
Tak a druhá adventní neděle je za námi. A já si dala dárek. :-) číst celé
1. Adventní
27.11.2022 Nový návod
1. Adventní
Krásnou první adventní neděli :-) číst celé
Jehlice na scénu!
30.10.2022 Nový návod
Jehlice na scénu!
Ahoj všem, posílám dýňový pozdrav. Tentokrát jsem použila jehlice a pár zbytků příze (uklízím a přece to nevyhodím, že? :-) Jejich výroba je super je... číst celé
Připojte se k nám na Facebooku, ať Vám neuteče ani očko :-)
Zaháčkujte se

Zkuste to s námi zdarma

U nás v www.hackovanisvendulkou.cz Vám rádi poradíme.
Po - Pá: (8 - 17 hod)
© 2013 - 2022 Háčkování s Vendulkou. All rights reserved.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz