Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: (8 - 17 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Život
  4. Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě.
18.03.2020
Život

Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě.

Šicí stroj v hlavní roli

Rouška

Záměrně nepíšu, že je v hlavní roli stále stoupající nemocnost, strach, panika z neznámého nepřítele. Jako chronicky nemocný pacient, zobající imunosupresiva a další dobroty si nechci a ani nemůžu připustit, že jsem v ohrožení. Pravda ale je, že ty zprávy už poslouchat nemůžu. Srdce mi bije pořád jako o závod a tak jsem si řekla, že se prostě musím snažit nepanikařit a zkusím se uklidnit. Zkusím se přestat tak moc bát o celou naši rodinu a naše přátele. Věřím, že v tom nejsem sama a možná, že někomu tento krátký článek pomůže, aby si taky uvědomil, že v tom / na to, není sám!

Tak jsem vytáhla šicí stroj a opět si hraji s barvami, ale tentokrát ne s přízí. Peru se se spodní nití a zjišťuji, že ušití roušky není taková sranda, jak to vypadá. Šiji ochranné roušky pro členy naší rodiny, pro naše přátele a jejich rodiny. Snad jim barevné roušky s puntíky a květinami dobře poslouží. Ano, puntíky a květiny – jaké jiné látky byste taky u mě čekali? :-)

První plán byl, dělat roušky s vyměnitelným filtrem atd. No, jak jsem psala o trošku dříve, ušití roušky není taková sranda. Jsem, ráda, že zvládám dvoudílnou, s gumičkami (za kloboukové gumičky děkuji mamince :-) a na tu s kapsičkou na filtr budu muset ještě sebrat odvahu :-). 

Rouška

Děkuji za skvělý návod na dvouvrstvou roušku z www.daya.cz.

A taky za návod dvojitou zaoblenou roušku od www.kitchenette.cz.

No a tak si taky trošku filozofuji – na to, co nám tahle doba vzala, tak na to myslet nechci. To vydá na celý seznam. Venku svítí sluníčko a já se chci na tu situaci dívat pozitivně. První věc, co mě napadá je, že rodiny jsou pohromadě. A to je krásné. Jsem šťastná, že jsme spolu pohromadě. 

Jo a taky jsem otevřela ten seznam háčkovek, které bych chtěla dodělat. Díky home office mám více než 2 hodiny času denně, které strávím v MHD při cestě do/z práce. Tak to by v tom byl čert, abych ten čas nevyužila k tomu, něco veselého a barevného háčkout. Třeba bych mohla pokročit s těmi šaty, které mám rozháčkované už rok!, nebo se "pochlapit" a konečně udělat tu inventuru knoflíků, kterou mám na seznamu tak dva roky! Takže jo, já se na to zkusím koukat pozitivně. Jarní úklid kuchyně už mám :-) a šaty už pomalu (ano, velmi pomalu) začínají dostávat nějakou podobu.

Ale nejprve ty roušky, zatím jich mám na seznamu asi 50.

Zůstaňte zdraví, moji milí ♥

Háčkované srdce

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Připojte se k nám na Facebooku, ať Vám neuteče ani očko :-)
Zaháčkujte se

Zkuste to s námi zdarma

U nás v www.hackovanisvendulkou.cz Vám rádi poradíme.
Po - Pá: (8 - 17 hod)
© 2013 - 2022 Háčkování s Vendulkou. All rights reserved.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz